אודותיי
אודותיי
שיטות טיפול
שיטות טיפול
מהו דיקור
מהו דיקור
דיקור בחיות
דיקור בחיות
דיקור קוסמטי
דיקור קוסמטי
מכתבי הערכה ומאמרים
מכתבים/מאמרים

מהי הרפואה הסינית?

bambooתורת הרפואה הסינית קיימת מעל 3000 שנה והגיעה אל המערב בשנות השבעים של המאה הקודמת. ובמהלך 40 השנים האחרונות ובמיוחד בעשור וחצי האחרונים תפסה תאוצה רבה בארצות המערב, כאשר אט אט גילו כי זו שיטת טיפול יעילה ומועילה.

עקב כך, בשנים האחרונות נעשו מחקרים רבים שהוכיחו את יעילותה של הרפואה הסינית על מגוון שיטותיה, בראשם הדיקור הסיני.  בחלק מהמחקרים, למרות כלי המחקר המשוכללים, עדיין לא הצליחו להסביר כיצד עושה הדיקור את מה שהוא אכן עושה, והעניין בחלקו, עדיין בגדר תעלומה.

כיצד רואה הרפואה הסינית את גוף האדם?
הרפואה הסינית מתבססת בעיקרה על העובדה כי אנו חיים בין שמיים לארץ וכפועל יוצא, מושפעים מהם ומכל מה שבינהם.

כולנו נולדים עם פוטנציאל מסויים, שנקבע ברגע ההתעברות (תורשה גנטית), עליו נוספים ונרכשים גורמים נוספים הן במהלך ההריון ובעיקר במהלך חיינו. סך כל אלה מעצב למעשה את מי שאנחנו מבחינה פיזית, נפשית ובריאותית.

גוף האדם הינו מיקרוקוסמוס לעולמנו, ומשתקפים בו הדברים העיקריים המאפיינים את הייקום כולו.

אלו הם חמשת האלמנטים עליהם מתבססת הרפואה הסינית: אדמה, עץ, אש, מים ומתכת. אלמנטים אלו ואחרים משתקפים בגופנו מבחינת מבנהו, תפקידו ותיפקודו בצורות שונות ומגוונות.

אנו מושפעים רבות מהסביבה בה אנו חיים. החל מהאקלים ומהאויר שאנו נושמים, ועד המזון שאנו מזינים בו את גופנו ("פרי האדמה").

הרפואה הסינית (כמו גם הרפואה המערבית המודרנית), מאמינה שגוף האדם הינו מערכת מורכבת, בה מושפעים החלקים השונים זה מזה. כל האיברים בגוף יוצרים מערכת של תמיכה ובקרה הדדית. לכן לעיתים, ניתן לראות כיצד בעיה במקום אחד, תגרום עם הזמן, לבעיה נוספת במקום אחר וכן הלאה. תופעה זאת מתרחשת משום שחלק מסויים במערכת אינו עובד כראוי ולכן גם החלקים שעובדים בשיתוף איתו לא יכולים לעבוד כראוי.  כלומר, הופר האיזון במערכת הגוף והיא אינה מתפקדת באופן מלא ומושלם.

הרפואה הסינית רואה כמטרה למצוא את גורם הבעיה ולפתור אותו. בין אם זו בעיה מולדת שגורמת לשרשרת בעיות בעקבותיה ובין אם הבעיה נגרמת מתזונה לא נכונה, או גורמים סביבתיים אחרים.

הרעיון הוא למצוא מהו הגורם הראשון שהביא להפרת האיזון ולעשות מה שנדרש לתיקון המצב ולהשבת האיזון והפעילות התקינה לגוף.

הדיקור הוא למעשה מורה ומזכיר של הגוף, הוא מזכיר לגוף כיצד הוא אמור לעבוד בצורה בריאה ונכונה, תוך תמיכה בהתמודדות עם גורמים פנימיים וחיצוניים, שעלולים להיות הגורמים לבעיה.

הטיפול בדיקור מלמד אותנו כיצד לחיות נכון.