שיטות טיפול

תחילתו של כל טיפול הוא בתהליך האבחון.
האיבחון מתבצע ע"י מגוון שאלות למטופל שמטרתן לגלות מה הבעיה שהביאה את המטופל/ת לבקש טיפול ואת הגורם לבעיה.
בדרך זו לומד המטפל קודם כל מיהו המטופל מולו כאדם, חייו, אופיו ומנהגיו. מתוך כך לומד המטפל מהי הבעיה שלשמה התכנסנו ומהם גורמיה.
בנוסף על כך נעשה גם אבחון ע"י הסתכלות על הלשון, עליה ממופים כל אברי הגוף העיקריים (כמו שברפלקסולוגיה ממופים כל האיברים על פני כף הרגל).

כלי אבחון שלישי, הוא אבחנת דופק. באבחנה זו בודקים את איכות הדופק ועוצמתו (שלא כמו הרופא המערבי המודד את כמות הפעימות). זוהי דרך נוספת לגלות מהן החוזקות והחולשות של המטופל/ת.
בתום האבחון מתקבלת תמונה ברורה יותר לגבי המטופל והבעיה ואפשר לגשת לשלב מתן הטיפול.

עיקר הטיפול מתבסס על דיקור סיני, אם יש צורך מוסיפים ומשלבים שיטות טיפול נוספות, כמו שינוי תזונתי, שיאצו, שמנים, או טיפול בצמחי מרפא סיניים.

דיקור סיני

הדיקור הסיני נעשה ע"י השימוש במחטים עדינות המוחדרות לנקודות הדיקור השונות בגופנו, המהוות "חלון" למערכת הגוף.  ע"י כך, מתחיל תהליך של שינוי המלמד ומזכיר לגופנו כיצד לעבוד באופן תקין ונכון.

טיפולי מגע

כאשר נוצר הצורך, ניתן להוסיף מעט טיפולי שיאצו או שימוש בשמנים, בעיקר בטיפול בשרירים תפוסים וכיו"ב.

האם זה כואב ?

לא להתבלבל, דיקור סיני, זה לא עינוי סיני.
רבים חוששים מטיפול בדיקור בגלל השימוש במחטים, דבר שהינו בדרך כלל בעל קונוטציות שליליות ולא נעימות (זריקות וכיו"ב). אולם הדיקור נעשה במחטים דקות ועדינות (שלמעשה יכולות לעבור בתוך מחטי המזרק, שהן עבות וחלולות), לכן הדקירה שלהן אינה מורגשת.
האפקט שיוצר הדיקור הוא תחושה של עקצוץ , כמו זרם חשמלי קל. לעיתים זו לא תחושה נעימה, אך בהחלט לא כואבת.

טיפול בצמחי מרפא סיניים

כלי טיפולי נוסף של הרפואה הסינית, הוא השימוש בנפלאותיהם של הצמחים לצורך ריפוי. לעיתים משלבים צמחים לצורך האצת תהליך הריפוי.
לכל מטופל מורכבת פורמולה המותאמת אישית לו, על פי האבחון שנעשה בתחילת התהליך, ומיועדת לטפל בבעיות הייחודיות לו.

תזונה

 רבות מהבעיות בגופנו נגרמות או נתמכות ע"י המזון שאנו אוכלים. הרגלי תזונה שלא מתאימים לגופנו יכולים לגרום לנו לתופעות שונות. לכן כמעט בכל טיפול יש צורך להכניס מעט שינויים תזונתיים.  חלק מהשינויים יכולים להיות בהקפדה על ארוחות מסודרות. חלק מהשינוי ייתן דגש על סוגי ואיכויות המזון אותו אנו אוכלים – הפחתה של מזונות שפחות מתאימים לנו והוספת מאכלים אחרים שיחזקו ויזינו את הגוף.