דיקור קוסמטי

דיקור קוסמטי - מה זה ולמה זה טוב ?

הדיקור הקוסמטי הוא תהליך טיפולי המשתמש ביכולתו המופלאה של גופנו לטפל בעצמו ולמעשה עובד מבפנים החוצה.  הדיקור יוצר מיטוב של זרימת הדם והצ'י (האנרגיה החיונית של גופנו) אל הפנים והראש וע"י כך גורם למיצוק העור, מטשטש קמטים וקימטוטים, מבהיר כתמי פיגמנטציה, מטפל באקנה ובצלקות, מפחית נפיחות ועיגולים מתחת לעיניים, מרים עפעפיים, ממצק את הסנטר, מטפל בנשירת שיער ומעניק חיוניות וזוהר לעור הפנים. 

הטיפול אינו כואב, שכן המחטים דקיקות כשערה, נמשך כשעה וחצי, ומלווה לקראת סיום בעיסוי פנים קל ומפנק, עם סרומים וקרמים המותאמים לעור המטופל/ת, בעזרת טכניקות וכלים מיוחדים מהמזרח כדוגמת ג'ייד-רולר, מזו-רולר.
תוך כדי ניתן לטפל גם בבעיות בריאות אחרות, כי מי מאיתנו לא "חורק" קצת לפעמים?

סוג טיפול זה מקורו בסין העתיקה, לפני למעלה מ 4,000 שנה, שם היה מיועד לנשות הקיסרות והאצולה הסינית. 
בשנים האחרונות, הפופולריות של הדיקור הקוסמטי עלתה במדינות אירופה, ארה"ב ושאר העולם המערבי, כחלופה בריאה וארוכת טווח להזרקת רעלנים וחומצות למינהן ולניתוחים קוסמטיים אחרים. 

מטופלות רבות מאמצות לעצמן את הטיפול הזה לאורך שנים, כחלק משגרת הטיפוח.

​כיצד מתבצע הטיפול ?

הטיפול מתחיל באבחון כללי של המטופל/ת, שלאחריו נבנה הטיפול בהתאם למצב המטופל/ת.  הדיקור מתחיל בנקודות בגוף המסייעות לפתרון בעיות בריאות שונות, שיפור זרימת הדם ואיזון האיברים הפנימיים המתבטאים בעור.  דיקור הפנים (והצוואר) ב 40-60 מחטים סטריליות קטנטנות ודקיקות. 

המחטים נשארות על פני העור כ-40 דק' ויוצרות זרימה מוגברת של דם וצ'י אל הפנים והראש ומעודדות את מערכת הלימפה לפנות רעלים, להזרים חמצן וחומרי מזון לתאים ולעודד ייצור חומצות, קולגן ואלסטין שאחראים למיצוק העור.

לאחר הוצאת המחטים, מסיימים עם עיסוי פנים קצר.

למי הטיפול מתאים ?

 הטיפול מצוין לנשים וגברים מגיל 30-35 ומעלה. בגיל זה מתחילים שרירי הפנים לאבד את גמישותם, מתחילים קמטים וירידה בחיוניות של העור. 

* הטיפול יעיל מאד במקרים של אקנה, לבני נוער ולמבוגרים  - משפר את מראה העור ומאזן את ההורמונים, כמו גם עוזר מאוד לטשטש צלקות אקנה.
* גם למטופלות שמזריקות בוטוקס מומלץ לעשות דיקור קוסמטי. כך נשמרות תוצאות הבוטוקס ותדירות ההזרקות יורדת במקביל לשיפור במצב הכללי של הפנים.
* מטופלות רבות משלבות את הדיקור הקוסמטי בתהליך הירידה במשקל כדי למנוע את צניחת העור וכך הן נראות נהדר אחרי ירידה משמעותית באחוזי השומן ומשקל הגוף.

רבים מהמטופלים רואים תוצאות כבר אחרי שניים-שלושה טיפולים, אך מומלץ לעשות סדרה של 10-15 טיפולים (בהתאם למצב העור וגיל המטופל/ת), פעם עד פעמיים בשבוע, כדי לראות תוצאות מיטביות. לאחר סדרה אחת מומלץ לשמור על תוצאות הטיפול ולהגיע לטיפול פעם בחודש - חודש וחצי.